Resultat CS 2016

Labradorklubbens Club Show 2016

16 juli, Högbo Bruk, Sandviken

Domare:

Hanar, BIR: Ann M Britton, GB

Tikar + BIR-valp: Lynda Miles, GB

BEST IN SHOW

C.I.E DK V-13 NOJV-12 NO UCH

SEJV-12 SEU(U)CH

Wallwein’s Quite Easy

 

BIS-VALP

BIS-1 Andycap Daydreamer

BIS-2 Andycap Diamond Dreams

BIS-3 Musical’s Sea Breeze

BIS-4 Quite Easy Never Say Never Again

 

BIS JAKT

SE VCH Smart Fellow’s Too Tough Blush

 

BIS VETERAN

C.I.E NO UCH NORD VV-15 SE U(U)CH SE VV-14 SE VV-15 Tjotte’s Lover Under Cover

 

BIS - UPPFÖDARE

1 HP Ann Charlotte Burman, Kennel Tjotte’s

2 HP Marita Schmidt, Kennel Wallwein’s

3 HP Susanne Rehlin, Kennel Musical’s

 

Valpklass I hanar

1 HP Andycap Daydreamer

2 HP Sjöbygårdens My Boy Lollipop

3 HP Sjöbygårdens Scream And Shout

4 Labbeexpressens Loke

 

Valpklass II hanar

1 HP Quite Easy Never Say Never Again

2 New Grenwill’s Geroge Harison

3 Vidstige

 

Juniorklass hanar

Ex-1 CK Tjotte’s Trou Thick N’thin

Ex-2 CK Scenick’s Heroes

Ex-3 Lemonys Jazzman

Ex-4 Alebäckens Gård’s Daniel

 

Unghundsklass hanar

Ex-1 CK Black Caddilac Z Grodu

Hrabiego Malmesbury

Ex-2 Something New’s Vanilla Ice

Ex-3 Mambrinos Fair Play

Ex-4 Wallwein’s Zardoz

 

Bruks/Jaktklass hanar

Vg-1 SE U(U)CH SE VCH

Smart Fellow’s Cure The Devil

 

Öppenklass hanar

Ex-1 CK Kimbajak Starry Night

Ex-2 CK Wildn’Beauty’s Moon Shiner

Ex-3 Sjöbygårdens Uno Dos Tres

Ex-4 Sångfågelns Lambertuccio

 

Championklass hanar

Ex-1 CK C.I.E DK V-13 NO JV-12

NO UCH SE JV-12 SE U(U)CH

Wallwein’s Quite Easy

Ex-2 CK NO JV-14 NO UCH NORD JV-14 NORD V-14 SE U(U)CH Lemonys Ivory

Ex-3 CK SE U(U)CH Raglan Jolson

Ex-4 CK SE U(U)CH

Sabatti’s Mission Impossible

 

Veteranklass hanar

Ex-1 CK C.I.E NO UCH NORD VV-15

SE U(U)CH SE VV-14 SE VV-15

Tjotte’s Lover Under Cover

Ex-2 SE U(U)CH SE VCH

Archean Rock’s One In Million

Ex-3 Winnie’s Barhopper

 

Bästa hane

BH-1 BIR C.I.E DK V-13 NO JV-12 NO UCH SE JV-12 SE U(U)CH

Wallwein’s Quite Easy

BH-2 NO JV-14 NO UCH NORD JV-14 NORD V-14 SE U(U)CH Lemonys Ivory

BH-3 CERT Tjotte’s Trou Thick N’thin

BH-4 R-CERT Wildn’Beauty’s Moon Shiner

BEST IN SHOW RESERV

Mambrinos Denise

Juniorklass tikar

Ex-1 CK Mambrinos Imogen

Ex-2 CK Lemonys Jaffa

Ex-3 CK Wallwien’s Brochet Facil

Ex-4 Windleaf Cockie Jam

 

Valpklass I tikar

1 HP Andycap Diamond Dreams

2 HP Andycap Diamonds Are Forever

3 HP Andycap Diamond Celebration

4 Körninge Yellow Deer Hunter

 

Valpklass II tikar

1 HP Musical’s Sea Breeze

2 HP Wildn’Beauty’s Suger Coated

3 Sinchers’s Must Be The Wine

4 Winnie’s Tape Recorder

 

Unghundsklass tikar

Ex-1 CK Windleaf Candy Crush

Ex-2 CK Lab Nova Hummingbird

Ex-3 CK Musical’s Bewitched

Ex-4 Mazkhens Fhrhö

 

Bruks/Jaktklass tikar

Ex-1 CK SE VCH

Smart Fellow’s Too Tough Blush

Vg-2 Alebäckens Gård’s Underbara Alice

 

Öppenklass tikar

Ex-1 CK Mambrinos Denise

Ex-2 CK Lisslindas Ester William

Ex-3 CK Grottbjörnes Steffi

Ex-4 CK SE VCH Smart Fellow’s So You Think

 

Championklass tikar

Ex-1 CK GI CH NORD V-15 SE U(U)CH

Tjotte’s Teenage Witch

Ex-2 CK NO UCH SE U(U)CH

Mambrinos Exemplary

Ex-3 CK C.I.E FI UCH NO JV-12 NO UCH SE U(U)CH Wallwein’s Q-Rious

Ex-4 CK SE U(U)CH Chaka-Khan

 

Veteranklass tikar

Ex-1 CK Crosswood Limoncello Di Capri

Ex-2 SE U(U)CH Viltfågelns Golden Queen

Ex-3 Lemonys Boom Boom

Ex-4 Archean Rock’s She’s Got The Look

 

Bästa tik

BT-1 CERT BIM Mambrinos Denise

BT-2 GI CH NORD V-15 SE U(U)CH Tjotte’s Teenage Witch

BT-3 NO UCH SE U(U)CH

Mambrinos Exemplary

BT-4 R-CERT Windleaf Candy Crush

 

 

 

 

 

 

 

Tillbaka till Utställning >>

 

Copyright Labrador retrieverklubben 2019

Design Marita Björling, Webbans Illustrationer